B i o g r a p h y

Nurettin Çolak 1991'de İstanbul’da doğdu, elektronik müziğe ilgisi 2004 yılında Tiësto'nun Dutch Dimension 2003 konser kayıtlarını izleyerek başladı. Henüz 14 yaşındayken Image-Line FL Studio prodüksiyon yazılımını kurcalayarak prodüksiyon yapmaya başladı. Çok geçmeden diskjokeyliğine de merak saldı ve Numark Axis 4 ile kendi arşivini oluşturmaya başladı.

 

 

İlk parçası "Nevermind" 2008 yılında Belçikalı "Bonzai (Progrez)" plak şirketinden çıktı, ilk konserini ise 2009 yılında İstanbul Olimpia’da verdi.

 

 

Çalışmaları; Armin van Buuren, Tiësto, Nicky Romero, Judge Jules, W & W, 

Above & Beyond, Aly & Fila. Markus Schulz, Fedde Le Grand, Paul van Dyk, Ferry Corsten, Bobina, Orjan Nilsen, DJ Feel, Tenishia, Myon and Shane 54, Paul Oakenfold gibi sanatçılar tarafından destek gördü. Parçaları ASOT, Club Life, Mainstage, Protocol, Global DJ Broadcast, Vonyc Sessions, Planet Perfecto gibi radyo şovlarında ve Armin Only gibi konserlerde defalarca kimi kez de arka arkaya çalındı.

 

 

Armada Music, Black Hole Recordings, Arisa Audio, gibi plak şirketleri çalışmalarını yayınlandı, Beatport'da Top 20, AudioJelly'da Top 20 ve TTNET müzikte Top 10 listelerine girmeyi basardı.

 

 

Levent Yavruoğlu ve Alper Öztürk ile Heartstrings grubununda  yer aldı. "Coincidences & You" isimli parçalarına Mixmag dergisinde yer verildi.

 

 

Burn Presents Route, Electronica Festival Istanbul, FriRave ve Godskitchen Urban Wave gibi etkinliklerde; Armin van Buuren, Steve Aoki, Funkagenda, Michael Calfan ve Ummet Ozcan gibi isimler ile aynı kabini paylaştı.

 

 

2010 Ağustos dan beri FG 93.7 de kendi radyo şovunu sürdürmektir.

 

 

2012'de Türkiye’nin elektronik müzik ekosistemine katkıda bulunmak amacıyla Turquilla'nın kuruluşunda, kurucu, prodüktör, diskjokey ve eğitmen olarak yer almaktadır.

 

 

Birlikte çalıştığı bazı isimler: Bedük, Ozan Çolakoğlu, Birol Giray, Faruk Sabancı, Sezer Uysal, Murat Uncuoğlu, Levent Lodos, Emrah Is.

 

 

"Türkiye’den tanıdığım çok iyi prodüktörler var, mesela Nurettin Çolak ve Faruk Sabancı."

 

Armin Van Buuren

  • w-facebook
  • Twitter Clean
  • Instagram Clean
  • SoundCloud Clean
  • w-youtube